Законопроєкт щодо розмитнення "євробях": які зміни можуть чекати на українців за ініціативою "Слуг народу"

Законопроєкт щодо розмитнення "євробях": які зміни можуть чекати на українців за ініціативою "Слуг народу"

26.02.2021 СТАТЬИ

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
ASPI news


Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкти 4643-д і 4644-д, які стосуються правил розмитнення автівок на іноземних номерах. ASPI news розбиралося, які зміни можуть чекати на українських водіїв.

Об этом сообщает КОД ЮА

За словами Володимира Зеленського, ухвалені парламентом законопроєкти є компромісними, втім, представники руху "Автоєвросила" критикують їх та наполягають на ухваленні законопроєкту 3704, який має на меті зменшити ціну розмитнення автівки шляхом зниження податків під час ввезення машини на територію України.

За словами однієї із авторок законодавчих змін Ольги Василевської-Смаглюк, ухвалені в першому читанні проєкти все ж зроблять розмитнення доступнішим, адже, згідно з пропонованими нововведеннями, вартість легалізації автомобілів на іноземних номерах зменшиться у два з половиною рази і становитиме € 780, тоді як раніше сягала € 2090. Втім, терміни розмитнення також мають скоротитися і сягати не більше 180 днів з моменту вступу правових нововведень в силу. В той же час, активісти наполягають на часовому проміжку у 270 днів.

Також варто зазначити, що законопроєкт 4643-д має певні "підводні камені", адже стосується лише легковиків, вантажних та напіввантажних машин, в той же час, пільг не отримують учасники АТО/ООС, багатодітні батьки та інші верстви населення, які могли б на них претендувати. Відомо, що вартість розмитнення залежатиме від трьох головних показників – об’єму двигуна, року випуску та типу двигуна.

Наразі невідомо, чи матимуть водії можливість самостійно розмитнити свою автівку, але при користуванні послугами брокера пакет документів виглядатиме наступним чином:

  • техпаспорт з адресою відділу комунікацій;
  • паспорт з ідентифікаційним кодом;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. В залежності від країни реєстрації, в цьому свідоцтві може стояти відмітка про зняття автомобіля з реєстраційного обліку;
  • договір купівлі-продажу (купча), відповідно до якого визначені умови того, який, у кого і за скільки автомобіль ви купуєте. Документ має бути у двох примірниках — один у покупця, другий — у продавця;
  • при наявності потрібно буде надати інші документи, що підтверджують вартість авто: інвойс, експортна декларація та ін.

Аби розмитнити автомобіль, потрібно буде з договором купівлі-продажу приїхати до закордонного відділу комунікацій, який вказаний у техпаспорті, та зняти його з обліку. Тут машині присвоять транзитні номери.

Після заповнення необхідних бланків у власника заберуть техпаспорт та видадуть тимчасовий. Після цього необхідно буде зробити експортну декларацію (орієнтовно така послуга у брокера коштує € 50-100). Далі необхідно буде сфотографувати наявні документи і скинути брокеру, а також сплатити суму митних послуг. Після цього брокер надішле номер декларації, і водій зможе по "червоному" коридору їхати на кордон. Після перетину кордону власник автомобіля матиме десять днів, аби зробити техогляд та приїхати в зону оформлення.

ASPI news повідомляло, що Кабмін ухвалив рішення, згідно з яким поліція зможе штрафувати водіїв на автівках з іноземними номерами. Також відомо, що у Мінфіні пояснили, чому українці не можуть платити менше за розмитнення "євроблях".Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/zakonoproekt-schodo-rozmitnennya-evrobyakh-yaki-zmini-mozhut-chekati-na-ukrainciv”