В Україні пропонують не надсилати "листи щастя" порушникам, що одразу сплатили штраф

В Україні пропонують не надсилати "листи щастя" порушникам, що одразу сплатили штраф

25.02.2021 СТАТЬИ

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується надсилати “листи щастя” лише тим водіям, які протягом 15 днів з дня винесення постанови про накладення адмінстягнення не сплатили штраф.

Об этом сообщает Информбюро

Йдеться про проєкт Закону №5058.

Навіщо? Нині для порушників, які сплачують штраф у перші 10 днів діє 50% скидка. Тому абсолютна більшість автолюбителів не чекаючи “листів щастя” у перші дні після порушення виконують винесені постанови та оплачують штрафи в особистому кабінеті водія ГСЦ МВС, за повідомленням про адмін. правопорушення, залишеному на лобовому склі транспортного засобу, або використовують різноманітні електронні сервіси, які невідкладно інформують про притягнення до відповідальності.

Водночас, згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, оригінал постанови про притягнення до адмін.відповідальності незалежно від погашення штрафу обов’язково надсилається на поштову адресу власника або належного користувача (водія) транспортного засобу.

Проблема. Тобто водії після оплати штрафу та виконання відповідної постанови через деякий час отримують цю саму постанову знову. У постанові не зазначається про те, що штраф вже оплачено, а тому деякі громадяни отримують додатковий стрес і оплачують її ще раз.

Разом із цим, поліцейські та уповноважені від міст України інспектори з паркування витрачають неабиякі фінансові та трудові ресурси на друк та відправку оригіналу постанови. Витрати лише на друк та відправку адміністративної постанови правопорушнику становлять 51₴ 06 коп. (в т.ч. вартість друку – 9,06₴, послуги АТ “Укрпошта” – 42₴).

Приклад. Більшість штрафів нині накладається за перевищення швидкості на 23-49 км/г, тобто 255₴ Але при оплаті в перші 10 днів діє знижка 50%, тому реально як правило оплачується 127,50 грн, з яких на покриття витрат Нацполіції йде 25,5₴ Таким чином, витрати лише на друк і відправку однієї постанови на 25,56₴ перевищують компенсацію з бюджету.

Що це дасть:

прийняття проєкту Закону припинить неефективне використання коштів державного та місцевих бюджетів, дозволить зекономлений ресурс спрямувати на фінансування заходів забезпечення безпеки дорожнього руху, розвиток паркувальної сфери міст та впровадження інфраструктурних проектів;
добросовісні громадяни, які оплатили накладені штрафи за порушення ПДР та паркування, не отримуватимуть вже погашені постанови про притягнення до адмін.відповідальності.


Джерело статті: “https://factor-news.info/v-ukrayini-proponuyut-ne-nadsylaty-lysty-shhastya-porushnykam-shho-odrazu-splatyly-shtraf/”