НАШІ ГРОШІ – Суд наказав митникам повернути інспектору АМКУ контрабандні айфони на 23 000 євро

НАШІ ГРОШІ – Суд наказав митникам повернути інспектору АМКУ контрабандні айфони на 23 000 євро

29.01.2021 СТАТЬИ5 січня Солом`янський райсуд м. Києва розглядав справу про партію айфонів, навушників та годинників Apple, що старший інспектор Антимонопольного комітету проніс без митного оформлення в аеропорту «Бориспіль», вертаючись з Об’єднаних Арабських Еміратів.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Як зазначається в протоколі, складеному митниками 3 вересня 2020 року, під час проходження митного контролю залу «Приліт» терміналу «D» посадовець АМКУ переміщався «зеленим коридором».


Після перетину «зеленої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю, на запитання митника про наявність в нього товарів, що підлягають декларуванню, заявив, що має лише особисті речі.


Проте під час пропущення його багажу через рентген-апарат митниками було виявлено:


  • нові мобільні телефони Iphone 11, 256 Gb, Purple – 5 шт.
  • нові годинники Apple Watch Series 5 MWV72 – 10 шт.
  • нові навушники Apple Airpods Pro – 15 шт.
  • нові мобільні телефони Iphone 11 Pro, 256 Gb, Gray – 9 шт.
  • нові мобільні телефони Iphone 11 Pro, 256 Gb, Silver – 7 шт.


Також в речах співробітника АМКУ знайшли інвойс компанії Korner World Trading LLC від 02.09.2020, виданий на його ім’я на знайдену партію гаджетів. Згідно інвойсу їх вартість складає 99 815 дирхамів ОАЕ або 22 836 євро.


Весь товар амкушник перевозив в одній валізі з багажною биркою виписаною на його ім`я . На суді 5 січня представник Київської митниці пояснив, що громадянин порушив митні правила, на нього складено протокол за статтею 472 МК України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення», що тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100% вартості гаджетів з їх конфіскацією.


Обвинувачений в судове засідання не з`явився, надіслав пояснення, в якому просив закрити справу у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.


На думку судді райсуду Оксюти Т.А., у протоколі про порушення митних правил « не розкрито об`єктивної сторони правопорушення», «не встановлено, в чому полягає дане правопорушення, якими діями правопорушника воно вчинено і чим це підтверджується».


Як зазначається в постанові суду, обравши проходження через «зелений коридор» особа звільняється від подання письмової митної декларації. Тому обвинувачуваний «був позбавлений можливості заповнити митну декларацію» і його дії, на думку судді, були невірно кваліфіковані митниками при складанні протоколу.


Постановою Солом’янського райсуду повноваження про адмінпорушення було закрите, вилучені гаджети амкушнику мають повернути, якщо ніхто не оскаржуватиме рішення суду у віщій інстанції.


Джерело статті: “https://nashigroshi.org/2021/01/29/sud-nakazav-mytnykam-povernuty-inspektoru-amku-kontrabandni-ayfony-na-23-000-ievro/”