Вбивцю одеського контрабандиста "Лями" відправили під домашній арешт

Вбивцю одеського контрабандиста "Лями" відправили під домашній арешт

01.04.2021 РАЗНОЕ

Вбивцю одеського контрабандиста "Лями" відправили під домашній арешт
Вбивцю одеського контрабандиста "Лями" відправили під домашній арешт

Роздільнянський районний суд Одеської області відмовив у задоволенні клопотання про поміщення під варту та присудив цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю 34-річному уродженцю міста Роздільна Вадиму Смоляку, якого підозрюють у скоєнні умисного вбивства (ч.1 ст.115 КК України) 39-річного мешканця села Градениці Олександра Рошко на прізвисько "Ляма". Відповідне рішення 29 березня 2021 року ухвалила слідчий суддя Антоніна Ільяшук.

Запобіжний захід Смоляку було обрано в рамках розслідування кримінальної справи за наслідками фатального візиту на його подвір’я по обіді 26 березня 2021 року відомого на Одещині контрабандиста "Лями", а також приятеля/охоронця останнього з системи Південного МУ з питань виконання кримінальних покарань Мінюсту Олександра Кучмакри.

Тоді, як зазначалося на сторінках Dетектив-Info (детально про це в розслідуванні "Граденицький флібустьєр"), Вадим Богданович на тлі непорозумінь з Рошко вихопив рушницю ІЖ-12 та здійнив кілька пострілів, внаслідок чого Кучмакра "зловив кулю" в ногу, а "Ляма" помер на місці

27 березня 2021 року Смоляку було висунуто офіційну підозру. Під час судового розгляду сторона обвинувачення наполягала на поміщенні чоловіка під варту, спираючись на існування ризиків його переховування від правоохоронців, здійснення впливу на свідків та потерпілу, а також спроб спотворення речових доказів.

У свою чергу, сам Вадим Богданович просив обрати йому більш м’який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Окрім цього, взяти Смоляка на поруки висловили бажання двоє членів Громадської організації "Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією".

Заслухавши позиції сторін та вивчивши матеріали справи суддя Ільяшук дійшла думки про обґрунтованість висунутої вбивці "Лями" підозри. Паралель служитель Феміди констатувала непідтвердження заявлених слідчим та прокурором ризиків щодо вирогідних намірів Смоляка переховуватися від правоохоронців, визначивши йому в якості запобіжного заходу цілодобовий домашній арешт, носіння електронного засобу контролю, а також низку інших зобов’язань.

Додамо, що згідно тексту підозри Смоляку, мотивом скоєння ним фатальних для "Лями" пострілів слідство вважає підґрунтя раніше виниклих особистих неприязних стосунків між достойниками. За версією, яку просували відпочатку одеські ЗМІ, суперечка між Вадимом Богдановичем та Олександром Миколайовичем начебто могла стосуватися автомийки.

У той же час, як зазначають поінформовані співрозмовники Dетектив-Info, слідство не відкидає високої долі ймовірності того, що насправді конфлікт між Рошко та Смоляком, якого наприкінці 2014 року викривали на спробі незаконного перетину кордону, насправді міг стосуватися контрабанди.

"Лиманський стрілець — це непроста людина, він також займався контрабандою. Розглядається версія, що питання до нього в "Лями" могли виникнути з приводу партії цигарок, які напередодні вбивства прикордонники вилучили в місті Чорноморськ", — зазначає джерело.

Додамо, що 24 березня 2021 року Державна прикордонна служба звітувала про викриття та зрив оборудки зухвалих контрабандистів, які під виглядом серветок намагалися завезти 670 тися пачок цигарок загальною вартістю близько 20 млн.₴


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/448283-vbivtsju_odesjkogo_kontrabandista_ljami_vidpravili_pid_domashnij_aresht”