Лавров зробив цинічну заяву про війну проти України і можливість переговорів: "Не бачимо причин"

Читать на русском

Лавров зробив цинічну заяву про війну проти України і можливість переговорів:

Лавров зробив цинічну заяву про війну проти України і можливість переговорів: "Не бачимо причин"

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на пресконференції саміту глав МЗС країн, що входять до ОБСЄ, відзначився черговою порцією цинічних заяв про російське вторгнення в Україну. Він взявся стверджувати, що Росія нібито воює із Заходом, а Україна відмовляється від переговорів із агресором.

Глава російської "дипломатії" у властивій йому хамській манері видав, що замість переговорного "танго" Київ та Захід "танцюють брейк-данс" і що Москва "не бачить причин для перегляду цілей спецоперації". Заяви Лаврова, зроблені ним у Скоп’є у Північній Македонії, тиражують російські журналісти.

За словами Лаврова, держава-агресор прагне переговорів, проте, мовляв, на шляху до них нібито стоїть небажання припиняти російську агресію проти України з боку Києва та західних партнерів України.

"Для того, щоб політичний процес розпочинати, потрібні двоє. Як у танго. Але хлопці з того боку танцюють не танго, а брейк-данс. Там треба виконувати соло", – заявив глава МЗС РФ.

Він згадав недавнє висловлювання голови фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді України Давида Арахамії, який заявив, що у березні 2022 року під час російсько-українських переговорів у Стамбулі нібито майже було досягнуто "мирних домовленостей". При цьому в тому, що цих домовленостей не було укладено, Лавров очікувано звинуватив тодішнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона. Те, що світ тоді побачив звірства, які вчиняли російські військові на Київщині, на думку Лаврова, геть не має стосунку до небажання України домовлятися з воєнними злочинцями.

Також Лавров поскаржився на те, що перед Росією, яка знищує українські міста, вбиває українців, яка окупувала частину України та відзначилася безліччю військових злочинів проти нашої країни, ніхто не хоче капітулювати.

"Досі ми не бачимо жодних сигналів ні з боку Києва, ні з боку його господарів про те, що вони готові перейти до політичного процесу. Не бачимо. Ба більше, Зеленський підписав півтора року тому спеціальний декрет, який забороняє вести переговори з урядом Путіна, тож це підсудна справа. Скасовувати він його не збирається", – заявив Лавров.

Він повторив традиційну мантру Кремля про те, що Росія нібито воює не з Україною, а з усім Заходом. І що західні країни "необґрунтовано" побоюються, що апетити агресора у разі захоплення України лише зростуть.

"А якщо ви послухаєте, про що вони говорять і що говорять усякі там генеральні секретарі і НАТО, і Євросоюзу – вони кажуть лише одне: що ми зобов’язані підтримувати Україну, бо якщо Україна зазнає поразки, то це буде поразка для всього Заходу. А останнім часом почали ще додавати, що після України Росія, Путін піде до Прибалтики, Польщі та інших сусідніх країн. Це сказав не якийсь маргінальний політик. Це сказав глава Пентагону, пан Остін. Він зазначив, що Росія не зупиниться на Україні, тому ми не маємо права програти в Україні. Те, що вони програють чи виграють, не приховують цього. Вони ведуть війну", – майстерно звалив із хворої голови на здорову очільник МЗС РФ.

Не проминув Лавров і заявити про "цілі СВО". Вони, зважаючи на те, знову видозмінилися. Цього разу, як запевняє глава МЗС РФ, держава-агресор має намір "змушувати" Україну виконувати свою власну конституцію. Вона, в інтерпретації Кремля, зобов’язує Україну, наприклад, відмовитися від навчання у державних навчальних закладах українською мовою на користь російської. Не обійшлося також у виступі Лаврова без старих казок про "утиски етнічних росіян" в Україні.

І ці "цілі", що постійно змінюються, запевняє Лавров, Москва "переглядати" не має наміру.

"Я виходжу з того, що керівництво нашої спеціальної військової операції знає, яких цілей воно досягає. Контроль за цією операцією на постійній основі здійснює верховний головнокомандувач, і ми не бачимо будь-яких причин, через які наші цілі мають переглядатися. Ось хоча б заради того, щоб повернути цих людей до виконання своєї власної конституції", – заявив голова російської "дипломатії".
  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.