Суд закрив справу про можливу переплату на 2,6 мільйона гривень. Підприємця не покарали, він продовжує працювати

Читать на русском

Суд закрив справу про можливу переплату на 2,6 мільйона гривень. Підприємця не покарали, він продовжує працювати

Суд закрив справу про можливу переплату на 2,6 мільйона гривень. Підприємця не покарали, він продовжує працювати

Правоохоронці підозрювали компанію ПрАТ "Шведсько-Українська група SU Group" у тому, що її директор продав «Хмельницькводоканалу» за 4,9 млн насос, який на ринку коштує вдвічі дешевше. Після декількох років розслідування справу закрили через збіг строків давності.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

У травні 2018 року Міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» оголосило тендер на технічне переоснащення головної каналізаційної насосної станції у місті. На це з бюджету виділили 7 млн₴

На тендер прийшло дві компанії, які змагались за те, щоб отримати підряд. Найменшу ціну за свої послуги запропонувала Приватне акціонерне товариство ПрАТ "Шведсько-Українська група SU Group" й з ним уклали договір. Згідно з угодою, компанія мала до кінця 2018 року виконати усі роботи, зокрема замінити насос у каналізаційній насосній станції.

Після виконання усіх робіт правоохоронці перевірили цю угоду й виявили порушення, на основі яких відкрили кримінальне провадження. Правоохоронці вважають, що директор компанії ПрАТ "Шведсько-Українська група SU Group" Анатолій Федоренко поставив у «Хмельницькводоканал» насос вдвічі дорожчий, ніж його продають на ринку. Чоловік купив насос у експортера за 2,3 млн грн, а продав «Хмельницькводоканал» за 4,9 млн₴ Правоохоронці вважають, що недбале виконання службових обов’язків Анатолієм Федоренком призвело до збитків українського бюджету на 2,6 млн₴

Цю справу слухали у суді з лютого 2022 року, а 10 листопада 2023 року її закрили у зв`язку із закінченням строків давності та звільнили від відповідальності Анатолія Федоренка.

У коментарі журналістам «Слідства.Інфо» представник компанії ПрАТ "Шведсько-Українська група SU Group" розповів, що, на його думку, правоохоронці не розібралися у деталях постачання та встановлення насоса і доказом цього є те, що справу закрили.

Конкретно випадок з постачанням насоса за 4,9 млн грн й можливою переплатою у компанії не коментують, але загалом кажуть, що ціллю бізнесу є заробіток і держава ніяк не регулює, скільки компанія має закладати дохід під час постачаннюя будь-чого.

Згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl ПРАТ ПрАТ "Шведсько-Українська група SU Group" з’явилася на ринку в 1996 році. Компанією зараз володіє Віталій Жигун та Анатолій Федоренко, який також і керує бізнесом.

З початку роботи Prozorro компанія підписала угод з держзамовниками на 646 млн₴
  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.