Експорт нафти з Росії через негоду й атаки українських дронів упав до мінімуму за два місяці,

нафта

Морські поставки російської сирої нафти впали до мінімуму за майже два місяці через несприятливу погоду та удари українських безпілотників, які зупинили нафтовий потік із ключового експортного термінала в Ленінградській області.

Як пише Bloomberg, за даними агентства, близько 3,36 млн барелів сирої нафти за добу було відвантажено з російських портів за чотири тижні до 21 січня. Це на 50 тис. барелів за добу менше від показника за період до 14 січня, передає Укрінформ.

Середньотижневе значення знизилося на 340 тис. барелів за добу до мінімуму за сім тижнів у 3,02 млн барелів.

Зазначається, що експорт російської нафти скоротився в деяких портах через негоду й удар українських безпілотників по заводу з переробки конденсату в Усть-Лузі Ленінградської області, через що в неділю, 21 січня, було припинено завантаження й перенесено на наступний тиждень.

Росія заявила, що скоротить експорт нафти на 500 тис. барелів на день протягом першого кварталу, після того, як декілька інших членів групи ОПЕК+ погодилися додатково обмежити видобуток. Скорочення буде розподілено між поставками сирої нафти – на 300 тис. барелів на день, і нафтопродуктами.

Середній показник сирої нафти за чотири тижні був приблизно на 220 тис. барелів на день нижче рівня травня-червня 2023 року.

Автор: Галина Ялівець
  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.