Боржників з "комуналки" можуть не пустити за кордон і заарештувати їх майно — КМДА

Боржників з "комуналки" можуть не пустити за кордон і заарештувати їх майно — КМДА

08.11.2019 СТАТЬИ

У разі систематичної несплати рахунків за житлово-комунальні послуги суд може накласти арешт на майно боржника та заборонити виїзд з країни.

Об этом сообщает http://obozrevatel.org


Про це йдеться в повідомленні прес-служби Київської міської державної адміністрації.


"Ми систематично інформуємо споживача про наявність боргу — надсилаємо повідомлення, дзвонимо. Адже через сусіда-боржника страждає весь будинок, який не підключають до послуги. Ми намагаємося вирішити питання в досудовому порядку, але якщо вже справа дійшла до суду, то наслідками для споживача може стати арешт майна і заборона виїзду за кордон", — заявив гендиректор "Центру комунального сервісу" Андрій Щербина.


За рішенням суду крім основного боргу нараховується 3% річних за кожну послугу, а також втрати від інфляції. Крім того, боржник повинен сплатити судові витрати в розмірі 1,9 тис.₴


Стягнення боргу відбувається в примусовому порядку шляхом списання коштів з рахунків споживача.


"У разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог, стягнення невідкладно звертається на майно за умови перевищення суми боргу 83,46 тис грн", — розповів Щербина.


За його словами, близько 5% споживачів систематично не сплачують рахунки за житлово-комунальні послуги.


Нагадуємо:


За даними Держстату, заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у вересні 2019 року становить 46,5 млрд грн (без урахування електроенергії).


Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/11/8/653512/”