Українці зупинили путінський проект Новоросія

Українці зупинили путінський проект Новоросія

13.07.2018 СТАТЬИ

Українці зупинили путінський проект Новоросія — колишній посол США в Росії
Українці зупинили путінський проект Новоросія — колишній посол США в Росії

Проект так званої Новоросії, в рамках якого російська влада намагалася створити на території України частину "русского мира", був згорнутий завдяки зусиллям громадян України.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів колишній посол США в Росії Майкл Макфол.

"Великий план Путіна не вийшов, проект Новоросія закінчився. Його зупинили. Українці – в першу чергу, не ми, але і це успіх. Не повний успіх, тому що Крим поки що належить Росії", — заявив він.

За його словами, путінський проект Новоросія закритий, а на окупованих територіях діють бандити. "Новоросія не працює, там бандити, там незрозуміло хто при владі", — сказав колишній посол США в РФ.

При цьому Майкл Макфол підкреслив, що як тільки "Україна забезпечить контроль за кордоном", економічні санкції, запроваджені проти Росії, будуть зняті.

"Америка, я сподіваюся, що і Європа теж, зніме санкції тільки після того, як Путін піде з України", — заявив він в інтерв’ю.

Раніше НВ повідомляло, що проект так званої Новоросії повинен був охопити Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську, Одеську області та Крим.

НВ