«Самопоміч» проти дешевих автомобілів з-за кордону

«Самопоміч» проти дешевих автомобілів з-за кордону

13.07.2018 СТАТЬИ

«Самопоміч» проти дешевих автомобілів з-за кордону
«Самопоміч» проти дешевих автомобілів з-за кордону

Активісти «Західноукраїнської асоціації власників транзитних авто»(«ЗАВТРА») намагалися полегшити життя тисячам українців, чиє авто зареєстроване за кордоном, проте депутати «Самопомочі» проігнорували законопроект, через що він не дійшов до Верховної Ради.

Про це сьогодні, 9 грудня, на прес-конференції заявили активісти ГО «ЗАВТРА», передає кореспондент Львівського порталу.

Проблема перетину кордону для власників транзитного авто постала вже давно. Але чому, попри незручності, українці реєструють свої автомобілі за кордоном, а не в Україні? За словами співкоординатора ГО «ЗАВТРА» у Львівській області Станіслава Бучацького, така ситуація виникла через дороге розмитнення та акцизний збір.

«Україна – друга у світі за віком і вартістю автомобіля. Середній вік автівок в Україні складає 21,5 років, в той час як у Польщі цей показник десь на рівні 15 років. Попри це, ціна на автомобіль в Україні значно вища, аніж у Польщі. За дві тисячі доларів за кордоном можна купити вживану іномарку у хорошому стані, в той час як в Україні ціна такого авто десь шість тисяч. Саме через цю колосальну різницю багато водіїв сплачують кошти за страховку і техогляд у бюджет інших країн, а також їздять на кордон раз у п’ять днів», – зазначив він.

Як розповів Голова ГО «ЗАВТРА» Павло Білецький, активісти за допомогою юристів розробили законопроект, який не лише покращив би життя багатьох водіїв, а й поповнив би державний бюджет, але документ не дійшов до Верховної Ради.

«Ми намагалися через депутатів «Самопомочі» дати на голосування законопроект, який передбачає користування транзитним авто рік часу за певну плату у державний бюджет. Депутати «Самопомочі» сказали, що їм сподобався законопроект, проте на цьому все й скінчилося. Це й не дивно, адже у митному комітеті є президент ВАТ «Українська автомобільна корпорація» Таріел Васадзе. Йому вкрай невигідно, щоб український ринок заповнили дешеві та якісні автомобілі. Попри обіцянки, депутати «Самопомочі» не зробили нічого, аби покращити життя багатьом водіям», – запевнив П.Білецький.

Через потребу перетинати кордон у пунктах пропуску створюються черги, і, як переконані деякі водії, ці черги створені штучно, аби вимагати хабар «для швидшого перетину кордону».

Власники автомобілів готові сплачувати кошти у бюджет України ,а не годувати інші держави, проте наразі депутатський корпус ігнорує потреби українських водіїв.

Фото: autoportal.ua

http://portal.lviv.ua