Нацгвардія витратила мільйон гривень на фейкове "постачання дров"

Нацгвардія витратила мільйон гривень на фейкове "постачання дров"

12.07.2018 СТАТЬИ

Нацгвардія витратила мільйон гривень на фейкове "постачання дров"
Нацгвардія витратила мільйон гривень на фейкове "постачання дров"

Служба безпеки України у взаємодії зі службою внутрішнього аудиту Національної гвардії України викрила розкрадання в особливо великих розмірах у підрозділах НГУ в Дніпропетровській області.

Про це повідомляє СБУ на офіційному сайті.

Протягом 2013-2015 років посадові особи однієї з окремих бригад охорони громадського порядку НГУ закуповували паливну деревину за державні гроші у приватного підприємця. За фіктивне постачання приблизно 900 кубометрів деревини він отримав більш ніж 450 тисяч гривень. Але дрова військова частина так і не отримала.

У листопаді 2014 року з ініціативи заступника командира тієї самої окремої бригади охорони з підприємцем було укладено договір на проведення ремонту бронетранспортера. Згідно з актом виконаних робіт комерсанту було переказано 22 тисячі гривень. Однак ремонт техніки проводився волонтерами на безоплатній основі.

У травні та серпні 2015 року за вказівкою посадових осіб одного з Центральних оперативно-територіальних об’єднань Нацгвардії низка військових частин закупила деревину на майже 600 тисяч гривень у комерційної фірми з Дніпропетровська. Дрова для частин НГУ також не були доставлені.

Фактично між військовослужбовцями і підприємцями було здійснено безтоварні операції, внаслідок яких деревина для частин не надійшла, а забезпечення підрозділів паливом здійснювалося безоплатно волонтерами і завдяки особовому складу, який самостійно забезпечував себе дровами.

Кошти за фіктивне постачання дров конвертувалися в готівку і розподілялися між посадовими особами НГУ і комерсантами.

За матеріалами військової контррозвідки СБУ і військова прокуратура відкрили кримінальні провадження.

Чиновникам Національної гвардії і комерсантам оголошено про підозру у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 2 ст. 410 (викрадення, привласнення військового майна, а також заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що у Києві слідчі Головної військової прокуратури спільно з оперативниками управління внутрішньої безпеки УМВС затримали "на гарячому" 5 офіцерів Нацгвардії під час реалізації партії викраденого військового.

Солом’янський райсуд Києва засудив колишнього начальника тилу Національної гвардії Святослава Манжуру до п’яти років умовно.

ipress.ua