Сурков дав по шапці Плотницькому, який поліз поперед Путіна

Сурков дав по шапці Плотницькому, який поліз поперед Путіна

12.07.2018 СТАТЬИ

Сурков дав по шапці Плотницькому, який поліз поперед Путіна
Сурков дав по шапці Плотницькому, який поліз поперед Путіна

Плюралізм в одній державній голові — річ, якою українців здивувати складно. Таку хворобу можна нерідко спостерігати і на Банковій — що вже там говорити про керівництво самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".

Втім, плюралізм в питаннях, які стосуються не тільки подальшої долі самопроголошених республік, але й України загалом виглядає трохи дивно. Особливо на даній стадії, коли управління процесами в самопроголошених республіках Москва явно взяла під особливий контроль. Втім, накладки все рівно трапляються. Зокрема, мова йде про заяву одного з ватажків окупованих територій Донецької області Дениса Пушиліна про те, що у "ДНР" місцеві вибори все одно почнуться 18 жовтня.

У такий спосіб він прокоментував заяву свого колеги з окупованих територій Луганської області Владислава Дейнего, який перед тим анонсував одномоментне проведення виборів у "республіках" вже наступного року.

"Мова йде про наступні етапи виборів в ДНР і ЛНР. Дати проведення першого етапу виборів, а це голови міст і районів, залишаються незмінними, 18 жовтня в ДНР і 1 листопада в ЛНР ", — заявив Пушилін, явно намагаючись пом’якше спростувати слова "колеги".

Втім, ціна цього спростування — практично нульова. І нічого реального в розстановці сил воно не міняє — хіба переносить публічну відмову сепаратистів від виборів на 2 жовтня, момент переговорів "нормандської четвірки" на найвищому рівні у Парижі.

Хоча б тому, що той самий Пушилін також заявив, що розраховує на внесення до Верховної Ради України законопроекту про Конституційну реформу, попередньо погодженого з Донбасом, внесення правки в ст.10 Закону про особливий статус регіону, а також прийняття спеціальних законів про вибори і амністію бойовиків.

Нескладно здогадатись, що всього цього Україна за три тижні не зробить. Логічно припустити, що в разі, якщо сепаратисти явно порушать умови Мінських домовленостей фейковими виборами, Україна, яка теж не в захопленні від європейського плану умиротворення на Донбасі, швиденько відмовиться і від власних зобов’язань.

Тому можна особливо не сумніватись, що виборів 2 жовтня та 1 листопаду — не буде. Але оголосить про це російський президент перед європейськими колегами, а не Владислав Дейнего на просторах Донбасу. І буде це "царственна поступка Росії", а не сенсація від бородатого клоуна. Що, насправді, нічого не міняє.

http://www.depo.ua/