Фірма Григоришина отримає від «Укренерго» 10 мільйонів на ремонт підстанції

Фірма Григоришина отримає від «Укренерго» 10 мільйонів на ремонт підстанції

12.07.2018 СТАТЬИ

Фірма Григоришина отримає від «Укренерго» 10 мільйонів на ремонт підстанції
Фірма Григоришина отримає від «Укренерго» 10 мільйонів на ремонт підстанції

Північна електроенергетична система ДП «НЕК «Укренерго» 18 вересня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Енерджі інжиніринг» про реконструкцію ВРП-330кВ ПС 330кВ «Полтава» на 9,91 млн. грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Роботи на підстанції «Полтава» потрібно виконати до кінця року. «Енерджі інжиніринг» має замінити вимикач на елегазовий типу LTB 420E2, а також три трансформатори струму на елегазові типу SAS 362. Вартість угоди майже вдвічі вища від очікуваної вартості закупівлі 5,39 млн. грн., яку встановив замовник при оголошенні тендеру в червні.

Фірма «Енерджі Інжиніринг» була створена в 2006 р. під назвою «ДП Лео» і зареєстрована у Луганську, хоча засновниками були Юрій Бондаренко та Едуард Паскевич з Кременчука Полтавської обл. У 2007 р. основним власником стало ТОВ «Група «Енергетичний стандарт»-Україна» Костянтина Григоришина, а в 2012 р. фірму переоформили на кіпрську «Сетемпіо Холдінгс Лімітед», яка лишається власником і понині.

Єдиним допущеним конкурентом було харківське ТОВ фірма «Вектор ХХІ», засновником і керівником якого є Олександр Кривий.

Також на тендер подавалося ТОВ «Проматом», але його пропозиція була відхилена через перевищення строку виконання робіт і неповний пакет документів.

«Проматом» був заснований компанією «Energy Standard Group S.A.» Григоришина, а потім перереєстрований на кіпрські офшори «Кінтук холдінг лімітед», «Мораіс інвестментс лімітед» і «Рафтена трейдінг лімітед».

Директором Північної електроенергосистеми «Укренерго» на початку липня став В’ячеслав Бінд. Останній рік він працював заступником директора міськводоканалу Сум. У цьому місті групі Григоришина належить обленерго та СНПО ім. Фрунзе.

Департамент закупівель та договірної роботи «Укренерго» нещодавно очолив Ігор Вінніков, що раніше був директором ТОВ «Енерджі Сервіс». Призначення відбулось у рамках заповнення «Укренерго» представниками групи Григоришина. У тому числі керівником став Юрій Касіч, який ініціював закупівлюдержкомпанією трансформаторів на 2 млрд. грн., єдиним виробником яких в Україні є «Запоріжтрансформатор» Григоришина.