Новини України 28.11.2017: Комуналку неправильно рахують, українців обдерли на приголомшливу суму

Новини України 28.11.2017: Комуналку неправильно рахують, українців обдерли на приголомшливу суму

11.07.2018 СТАТЬИ

Комуналку неправильно рахують, українців обдерли на приголомшливу суму

Комуналку неправильно рахують, українців обдерли на приголомшливу суму
2238
Главная / Новости / Украина
Инна Золажкова
Українські комунальники заборгували споживачам мільйони гривень за неправильні платіжки.Про це повідомляє з посиланням на Politeka.

Як стало відомо, Держспоживслужба провела перевірку і виявила порушення при нарахуванні вартості житлово-комунальних послуг в 2016-2017 роках на 5,3 млн гривень.

“З’ясувалося, що в структуру ціни на ЖКП включали необґрунтовані або завищені витрати. В Дніпропетровській області в тариф безпідставно внесли інвестиційну складову, банківські послуги і завищені суми прибутку”, – повідомили у відомстві. У зв’язку з цим, прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Відзначається, що більше інших міст від плутанини в платіжках постраждав Київ. Завдяки цьому, кияни можуть повернути частину коштів, заплачених за поставку тепла в опалювальному періоді 2015/16. Як відомо, за останні два роки НКРЕКУ прийняла п’ять постанов про зміну тарифів на централізоване теплопостачання.

Однак не всі з них виявилися легітимними. Саме тому, різницю в оплачених платіжках можна оскаржити і повернути. Наприклад, постанова №613, згідно з якою вартість послуги з теплопостачання для споживачів компанії “Київенерго” виросла з 374,6 до 657,24 грн за 1 Гкал, діяла трохи більше року.

Але її визнали недійсною, а тарифи – незаконними. Таким чином, за кожну спожиту гігакалорію в опалювальному сезоні 2015\2016 “Київенерго” має повернути 283,12₴

Як вже повідомляла Politeka, стало відомо, як українці борються з незаконно нарахованими космічними платіжками, які отримують за комунальні послуги. Також з’ясувалося, що борги споживачів перед «Київенерго» становлять 954,2 мільйона гривень.Теги: платіжки, Україна, комуналка

Джерело статті: “https://bzns.media/ukraine/komunalku_nepravilno_rakhuyut_ukra_nts_v_obderli_na_prigolomshlivu_sumu-596882/”