США: РФ намагається переманити на свою сторону Туреччину та інших союзників по НАТО

США: РФ намагається переманити на свою сторону Туреччину та інших союзників по НАТО

09.07.2018 СТАТЬИ

Москва намагається переманити на свою сторону Туреччину та інших союзників Вашингтона по НАТО.

Про це заявила постпред США при альянсі Кей Бейлі Хатчінсон на ефірі ток-шоу Fox News Sunday, пише DW.com.

Росія намагається дестабілізувати НАТО шляхом залучення на свою сторону Туреччини.

"Я дійсно думаю, що Росія намагається переманити на свою сторону Туреччину. Вони (росіяни — Ред.) Намагаються переманити багатьох наших союзників", — підкреслила постпред США."Вони хочуть дестабілізувати найсильніший оборонний альянс у світовій історії, яким є НАТО", — додала вона.

За словами Хатчінсон, Північноатлантичний альянс — проти придбання Анкарою російських зенітно-ракетних комплексів С-400.

Президент США Дональд Трамп неодноразово піднімав це питання в ході переговорів зі своїм турецьким колегою Реджепом Тайіпом Ердоганом, підкреслила американський дипломат.

Пізніше на заяви постпреда США відреагували в російській Держдумі. Заступник голови комітету з оборони і безпеки Юрій Швиткін висловив думку, що поведінка американської сторони є "явним лобіюванням" інтересів американського військово-промислового комплексу.

Контракт на продаж Анкарі чотирьох дивізіонів С-400 на суму в 2,5 млрд доларів був підписаний в липні 2017 року. Москва може почати їх поставки більш ніж на півроку раніше наміченого терміну — вже в липні 2019 року.


Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2018/07/9/7185695/”