Китай побудував 380 таборів для національних меншин

Китай побудував 380 таборів для національних меншин

24.09.2020 СТАТЬИ

За оцінками правозахисних організацій, 3 млн уйгурів і представників інших мусульманських меншин перебувають у так званих таборах для перевиховання

Австралійський інститут стратегічної політики (ASP) із 2017 року виявив 380 центрів, у яких китайська влада утримує представників нацменшин. Про це йдеться в розслідуванні The Guardian, опублікованому 24 вересня.

Об этом сообщает FIB

Мережу таборів для інтернованих у провінції Синьцзян використовують для утримання уйгурів і представників інших мусульманських меншин.

ASPI виявив 14 споруджуваних таборів. Незважаючи на заяви Китаю про те, що ув’язнені покидали табори, країна вклала значні інвестиції в будівництво нових центрів утримання під вартою у 2019–2020 роках, зазначають у розслідуванні.

18 червня США ввела санкції проти Китаю за утиск уйгурів.

Уйгури – тюркськомовна народність, переважна більшість її представників живе у провінції Синьцзян на заході Китаю. За віросповіданням уйгури – мусульмани-суніти. Їх кількість у Китаї – приблизно 10 млн. За оцінками правозахисних організацій, понад 3 млн уйгурів і представників інших мусульманських меншин перебуває в так званих таборах для перевиховання, де їх примушують відмовитися від їхньої релігії, культури і мови.

Китай заперечує будь-який утиск уйгурів, заявляючи, що табори, в які відправляють представників цієї національності, потрібні для професійної підготовки громадян.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/kitaj-pobuduvav-380-taboriv-dlja-natsionalnih-menshin-1519944.html”