Роз’яснення судді-спікера ВАКС Інни Білоус щодо відмови у клопотанні про заставу одеському бізнесмену, якому інкримінують фінансові махінації в особливо великих розмірах

Роз’яснення судді-спікера ВАКС Інни Білоус щодо відмови у клопотанні про заставу одеському бізнесмену, якому інкримінують фінансові махінації в особливо великих розмірах

23.05.2020 СТАТЬИ


20 травня слідча суддя ВАКС відмовила у задоволенні клопотання детективу НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до одеського бізнесмена. За версією слідства, з липня по листопад 2016 року у Одесі, підозрюваний, будучи власником (засновником) та керівником товариства, за попередньою змовою з іншими особами, умисно вчинив протиправні дії та легалізував 131 млн 174 тис 020₴, що є особливо великим розміром. Йому інкримінують учинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України. Зазначений склад злочину є специфічним, вимоги закону повязують можливість такої кваліфікації з іншим, раніше вчиненим злочином.

Об этом сообщает Москов пост

Про це повідомляє Резонанс 22 травня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, передбаченого ст. 209 КК України обов’язковим елементом дослідження є встановлення діяння, яке передувало легалізації (відмиванню) доходів. Тобто сторона обвинувачення має довести по суті два кримінальних правопорушення — перше, внаслідок якого отриманно незаконні доходи, і друге — яким чином вони були відмиті. У таких випадках сторона обвинувачення має надати відомості не лише про конкретні обставини використання, розпорядження такими коштами, а й про ознаки, які свідчать про їх первинне одержання внаслідок учинення злочину.

Однак у даному випадку ні у повідомленні про підозру, ні у клопотанні про застосування запобіжного заходу не було опису обставин учинення первинного злочину, що унеможлює висновок про злочинне походження коштів, легалізація яких інкримінується підозрюваному.


Джерело статті: “https://resonance.ua/rozyasnennya-suddi-spikera-vaks-inni-b/”