У СБУ повідомили, що заблокували відшкодування майже 30 млн грн податків підприємству, яке фінансує бойовиків "ЛНР"

У СБУ повідомили, що заблокували відшкодування майже 30 млн грн податків підприємству, яке фінансує бойовиків "ЛНР"

10.07.2018 ПОЛИТИКА

СБУ відкрила проти підприємства кримінальне провадження

Служба безпеки України (СБУ) заблокувала відшкодування майже 30 млн грн податків зареєстрованого у Вінницькій області підприємства, яке веде виробничу діяльність на тимчасово окупованій території Луганської області та фінансує бойовиків "ЛНР", сплачуючи їм "податки", повідомила прес-служба відомства у Facebook.

"Оперативники спецслужби встановили, що у 2016 році на Вінниччині перереєструвалось машинобудівне підприємство з Луганської області. Жодної діяльності за адресою реєстрації товариство не здійснювало – "виробництво" знаходилось в одному приміщенні із продовольчим магазином. Реальна виробнича діяльність здійснювалася на тимчасово окупованій території Луганщини. Власники заводу сплачували "податки" до так званого міністерства доходів і зборів "ЛНР". Територія підприємства також використовувалася російсько-терористичними угрупованнями як база з ремонту військової техніки і навчальний центр бойовиків", – розповіли у СБУ.

Співробітники відомства задокументували, що після реєстрації у Вінницькій області менеджмент підприємства спробував отримати з державного бюджету України відшкодування 28,8 млн грн податку на додану вартість і податку на прибуток, які компанія нібито переплатила в минулому.

"У подальшому кошти планувалося вивести до так званої "ЛНР", зокрема для фінансової підтримки незаконних збройних формувань. Правоохоронці також установили, що у 2015 році менеджмент підприємства вже робив невдалу спробу безпідставного отримання бюджетних коштів на підконтрольній Україні території Луганщини", – повідомили у Службі безпеки.

У СБУ зазаначають, що Держказначейство і фіскальні органи заблокували виплату бюджетних коштів підприємству до моменту повернення тимчасово окупованих територій під контроль органів державної влади України.

СБУ відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину) і ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України.


https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/posts/2158389261057734

Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-v-sbu-povidomili-shcho-zablokuvali-vidshkoduvannja-majzhe-30-mln-grn-podatkiv-pidprijemstvu-jake-finansuje-bojovikiv-lnr-253771.html”