Швейцарський суд відновив арешт активів "Газпрому"

Швейцарський суд відновив арешт активів "Газпрому"

10.07.2018 ПОЛИТИКА

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому"

Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, які належать "Газпрому". Про це 4 липня повідомили у прес-службі НАК "Нафтогаз України".

Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG – проектні компанії газопроводів "Північний потік" і "Північний потік – 2".

У повідомленні НАК йдеться, що активи російської компанії залишатимуться під арештом, поки розглядатимуть апеляцію НАК "Нафтогаз України" на рішення про його зняття.

Акції звільнили з-під арешту на підставі тверджень Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG про те, що активи – за межами кантону Цуг і, відповідно, поза юрисдикцією органу зі стягнення боргів, зазначили в українській компанії.

"Якби виконання рішень органу зі стягнення боргів не було призупинене Вищим судом, "Газпром" знову міг би розпоряджатися своїми акціями в Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, навіть якщо б ті знаходилися в юрисдикції органу зі стягнення боргів кантону Цуг", – пояснили в "Нафтогазі".

У компанії підкреслили, що тепер згадані активи не може бути виведено з-під юрисдикції відповідного органу зі стягнення боргів до остаточного рішення щодо апеляції "Нафтогазу".

Представники Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG відмовилися коментувати ТАСС рішення швейцарського суду.

Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз України" судилися у Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу із РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

22 грудня 2017 року в "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. Водночас у "Газпромі" повідомили, що суд зобов’язав "Нафтогаз" виплатити суму протермінованої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за протермінування.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

"Газпром" уже оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України".

У "Газпромі" заявили 28 травня, що у процесі "тривалого вивчення" тексту рішення, до якого було залучено "всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста", російська сторона дійшла висновку, що значну частину арбітражного рішення написано не арбітрами, а "іншою особою".

30 травня "Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд. Джерела агентства "Інтерфакс-Україна" повідомили, що НАК веде роботу в судах Швейцарії, Нідерландів і Великобританії.

14 червня в російській компанії поінформували, що домоглися зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом про транзит. У "Нафтогазі" заявили, що надали апеляційному суду контраргументи.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-shvejtsarskij-sud-vidnoviv-aresht-aktiviv-gazpromu-254172.html”