Наєв: Тепер волонтери приїжджають не на передній край, а до тилової зони Донбасу. Так зроблено заради безпеки волонтерів

Наєв: Тепер волонтери приїжджають не на передній край, а до тилової зони Донбасу. Так зроблено заради безпеки волонтерів

09.07.2018 ПОЛИТИКА

Наєв: Хочу подякувати всім волонтерам, які допомагають Збройним силам

Волонтери тепер можуть приїжджати не на передній край лінії фронту на Донбасі, а тільки до тилової зони, заявив в інтерв’ю "Обозревателю", що було опубліковано 9 липня, генерал-лейтенант, командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв.

"У районі бойових дій можуть перебувати лише ті, хто входить до складу сектору оборони та безпеки, зокрема військові частини Збройних сил України, які виконують бойові завдання і стримують ворога. А також ті цивільні, хто має на це право. Це люди, які там живуть; які їдуть туди за якої-небудь родинної потреби; люди, які здійснюють гуманітарну місію, надають медичну допомогу", – розповів Наєв.

Він додав, що для перетину лінії розмежування для таких категорій громадян "не потрібно якихось особливих перепусток, просто необхідно мати відповідні документи – паспорт із місцевою реєстрацією і таке інше".

"Якщо говорити про людей, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань до зони бойових дій, тих, хто не має законного права володіти зброєю... Тепер люди, які не входять до складу жодної силової структури, офіційно, згідно з нормами закону, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій", – продовжив генерал-лейтенант.

На запитання, кого він має на увазі, Наєв відповів: "Не буду конкретизувати".

Щодо того, чи зможуть потрапити до зони бойових дій волонтери, командувач Об’єднаних сил сказав таке: "Хочу подякувати всім волонтерам, які допомагають Збройним силам".

"Стосовно приїзду волонтерів, а не, як ви їх правильно назвали, "військових туристів" під виглядом волонтерів. Тепер волонтери приїжджають не на передній край, а до тилової зони, де вони передають матеріальну допомогу, зустрічаються і спілкуються як із керівництвом бригади, так і з підрозділами, з окремими військовослужбовцями. Так зроблено зокрема заради безпеки самих волонтерів. Тому що зараз у районі бойових дій, на передньому краї, небезпечно для цивільних, які не мають відповідної підготовки. Ну і прав перебувати там – теж. Згідно із законодавством", – розповів Наєв.

Він пояснив, що "тепер волонтерська допомога перейшла з категорії глобальної на "закриття" поодиноких локальних потреб".

"Сьогодні волонтери можуть допомагати окремому батальйону, окремій групі особового складу та навіть окремому військовослужбовцю. Люди, які щиро займалися від самого початку війни наданням такої допомоги, зберегли теплі стосунки з військовими та продовжують допомагати. Щодо рівня забезпеченості Збройних сил та інших складових сектору безпеки й оборони, то вони мають усе необхідне для виконання завдань. Є деякі питання, де дуже допомагають волонтери. Це, наприклад, планшети", – продовжив командувач Об’єднаних сил.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. 20 січня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", який Верховна Рада ухвалила 18 січня 2018 року. Згідно із законом, антитерористичну операцію на Донбасі змінили на операцію Об’єднаних сил, яка офіційно стартувала 30 квітня.

Зі стартом ООС на Донбасі почав діяти особливий порядок допуску громадян. Він передбачає надання державним органам сектору безпеки й оборони спеціальних повноважень. Також визначено "зони безпеки", прилеглі до району бойових дій, водночас за рішенням командувача Об’єднаних сил може бути створено райони обмеженого доступу, а також зони, куди заборонений допуск без спеціальної перепустки.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-najivshi-zaraz-volonteri-prijizhdzhajut-ne-na-perednij-kraj-a-v-tilovu-zonu-na-donbasi-tse-robitsja-zaradi-bezpeki-volonteriv-258662.html”