Гройсман: Зараз усім тим, хто задіяний у контрабанді, дали негласну команду збирати компромат на митників

Гройсман: Зараз усім тим, хто задіяний у контрабанді, дали негласну команду збирати компромат на митників

09.07.2018 ПОЛИТИКА

Гройсман: Минулого року ми змогли залучити з митниці до бюджету додатково понад 70 млрд грн майже $3 млрд!

Залученим до контрабанди людям дали негласну команду збирати компромат на українських митників, сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю "Обозревателю", другу частину якого опублікували 2 липня.

"Знаю, що зараз усім тим, хто задіяний у цьому павутинні, дали негласну команду збирати компромат на митників, щоб пошити їх у дурні. А в чому різниця між митниками та іншими представниками правоохоронних органів? Я це десь навіть казав публічно. Митника можна заарештувати, затримати за порушення, за хабар, а митник не може затримати людину в погонах. Інші силові структури можуть на нього тиснути. Ось у чому різниця. Дали хабар, закрили чи натиснули – і все", – зазначив він.

Гройсман додав, що у зв’язку з цим покладає великі надії на Національне антикорупційне бюро України. Прем’єр-міністр сподівається, що співробітники відомства "зможуть приборкати це свавілля і водночас зможуть захистити чесних митників".

Він підкреслив, що контрабанда – це дуже серйозна проблема.

"Минулого року ми змогли залучити з митниці до бюджету додатково понад 70 млрд грн – майже $3 млрд! Але багато хто й надалі заробляє на контрабанді шалені гроші. Моє завдання – вирвати їх із кишень контрабандистів і спрямувати до державного бюджету", – сказав Гройсман.

20 червня Кабмін затвердив план дій із боротьби з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, план розробляв уряд спільно з Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою та СБУ.

Уряд, зокрема, дозволив поліцейським цілодобово контролювати роботу митників. Поліцейські і посадовці Міністерства внутрішніх справ також дістали доступ до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор-2006".

Втрати державного бюджету України від контрабанди становлять як мінімум 105 млрд грн на рік, заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-grojsman-zaraz-vsim-tim-hto-zadijanij-u-kontrabandi-dali-neglasnu-komandu-zbirati-kompromat-na-mitnikiv-253721.html”