В Японії ідентифіковано останки першого іноземця-самурая

В Японії ідентифіковано останки першого іноземця-самурая

02.06.2020 ОБЩЕСТВО

Японські і британські вчені заявили, що ідентифікували останки Вільяма Адамса. Біографія цього самурая стала для Джеймса Клавелла базисом для написання роману «Сьогун», інформує 1NEWS з посиланням на.

Об этом сообщает Преступная РоссияУ липні 2017 року вчені викопали останки, які, за припущеннями, належали Вільяму Адамсу – першому англійцю, який ступив на японську землю. Проведена судово-медична експертиза підтвердила, що знахідка дійсно має відношення до самурая-іноземцю.


Спочатку місцезнаходження могили викликало бурхливі суперечки серед фахівців, тому що офіційна гробниця знаходилася у феоді Вільяма Адамса в місті Хемі, хоча ряд джерел стверджував, що він помер у Хірадо, де і був похований на вершині пагорбу, як він того і хотів за життя. З 1930 року останки перемістили до урни, де вони продовжували зберігатися до ідентифікації. Від них залишилося всього 5%, але цих кісток вистачило для виділення ДНК і наступного розпізнання. Проведений аналіз показав, що тканини належать чоловікові від 40 до 59 років, який загинув у 1590-1620 роках і був вихідцем з Північної Європи. Останні дослідження остаточно підтвердили, що в руках у вчених знаходяться останки Вільяма Адамса.


Однак крім нього в списках знаходилися ще 8 кандидатів. У 1598 році англійця найняли для участі в торговельній експедиції до Південної Америки, а пізніше і до Далекого Сходу. У 1600 році під час подорожі трапилася катастрофа. У ній вижили лише 9 моряків. Вони змогли дістатися до суші, якою виявилася Японія. Токугава Іеясу наказав замкнути їх в замку, але незабаром Вільям Адамс став його перекладачем і другом. Також йому дали нове ім’я – Міура Андзін, коли торговець став першим іноземним самураєм. Йому заборонили покидати країну, але незабаром, коли він в 1613 році справив великий вплив на підписання першого англо-японського договору, Вільям Адамс отримав дозвіл на виїзд, однак на батьківщину він так і не повернувся. Помер самурай 16 травня 1620 року.Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/v-yaponiyi-identyfikovano-ostanky-pershogo-inozemtsya-samuraya.html”