Антон Геращенко про Марківа: Його історія, включно з ганебним процесом в Італії, стане матеріалом для захоплюючої книги чи фільму

Антон Геращенко про Марківа: Його історія, включно з ганебним процесом в Італії, стане матеріалом для захоплюючої книги чи фільму

14.02.2020 КРИМИНАЛ

Апеляцію Марківа почнуть розглядати навесні

Нацгвардієць Віталій Марків, який зараз перебуває в ув’язненні в Італії, – унікальна особистість, його історія ляже в основу сюжету книги чи кіносценарію. Про це написав у Facebook заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, який 13 лютого відвідав Марківа у міланській в’язниці Opera.

Об этом сообщает Руспрес

"Віталій, як і завжди, був бадьорим та зі своєю відкритою щирою усмішкою. Два роки і вісім місяців під необґрунтованим арештом в італійській в’язниці не зламили його волю до перемоги. У нас було майже дві години живого спілкування. Віталій устиг багато розповісти нам про свою участь у подіях на Майдані, про російсько-українську війну. Без сумніву, зовсім скоро його історія, включно з ганебним процесом в Італії, обов’язково стане матеріалом для захоплюючої книги чи фільму. Я взагалі вважаю Віталія Марківа унікальною особистістю та гарним прикладом для української молоді", – заявив заступник міністра.

Геращенко, консул України Євген Шквира і представники української громадськості передали нацгвардійцю фотографії із зустрічі його матері Оксани із президентом України Володимиром Зеленським, який 7–8 лютого перебував з візитом в Італії.

"Я розповів Віталію про підсумки зустрічей президента України з папою римським Франциском, президентом і прем’єром Італії, на кожній із яких Володимир Зеленський наголошував на важливості справедливого рішення суду по відношенню до безневинного захисника України", – додав заступник глави МВС.


https://www.facebook.com/anton.gerashchenko.7/posts/2755671791186317

Нацгвардійця затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства журналіста Роккеллі та його російського перекладача 24 травня 2014 року в районі Слов’янська Донецької області. За версією прокурорів, Марків із гори Карачун передав командуванню дані про місцеперебування журналістів, після чого стався обстріл, під час якого Роккеллі загинув.

У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, який нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі.

Українські правоохоронці вважають, що італієць та росіян загинули внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцеперебуванню журналіста, пояснювали у МВС.

12 липня 2019 року суд в Італії дав Марківу 24 роки позбавлення волі.

20 листопада Україна подала скаргу на вирок. Її розгляду очікують навесні 2020 року.

На переговорах із прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте 7 лютого 2020 року Зеленський звернув увагу на рішення суду у справі Марківа. "Ми повинні забрати хлопця", – заявив український президент.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-gerashchenko-pro-markive-jogo-istorija-vkljuchajuchi-ganebnij-protses-v-italiji-stane-materialom-dlja-zahopljujuchoji-knigi-abo-filmu-1487035.html”